This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Historia klubu UKS Załęczak

Logo UKS Załęczek

Uczniowski Klub Sportowy został utworzony i wpisany do rejestru powiatowego w dniu lipca 1995r. Pełna nazwa klub UKS Załęczak przy Szkole Podstawowej w Załęczu Małym. Pomysłodawcą, założycielem jak również prezesem do dnia dzisiejszego jest Pan Cieśla Sławomir nauczyciel wychowania fizycznego w tej placówce. Skład zarządu przy tworzeniu klubu.

Prezes: Cieśla Sławomir
Sekretarz: Kędzior Halina
Skarbnik: Tasarz Edward
Członkowie: Cieśla Danuta, Panek Elżbieta

Komisja rewizyjna:
Przewodniczący: Klimas Aleksandra
Sekretarz: Węzik Jolanta
Członkowie: Grudzka Wioletta

Klub to stowarzyszenie kultury sportowo-fizycznej, zajmuje się prowadzeniem sekcji sportowych, w zależności od swoich możliwości finansowych. Uczniowski Klub Sportowy liczy 48 członków.
UKS corocznie organizuje Mistrzostwa Załęczańskiego Parku Krajobrazowego w Biegach na Orientację rangi ogólnopolskiej, jak również od 2009 roku Gminną Dziecinadę (gry i zabaywy dla najmłodszych sportowców (klasy I-III). W klubie istnieje sekcja biegów na orientację, która odnosiła wielkie sukcesy na początku istnienia, wiele naszych zawodników uczestniczyło w OOM finałach wojewódzkich, Mistrzostwach Polski jak również zostało reprezentantami kadry wojewódzkiej, otrzymując klasy sportowe za bardzo dobre wyniki.

Zawody w Załęczu Małym                     Drużyna UKS Załęczak

Nasze sztafety                 Klasyfikacja generalna III miejsce