Historia klubu UKS Załęczak

Logo UKS Załęczek

Uczniowski Klub Sportowy został utworzony i wpisany do rejestru powiatowego w dniu lipca 1995r. Pełna nazwa klub UKS Załęczak przy Szkole Podstawowej w Załęczu Małym. Pomysłodawcą, założycielem jak również prezesem do dnia dzisiejszego jest Pan Cieśla Sławomir nauczyciel wychowania fizycznego w tej placówce. Skład zarządu przy tworzeniu klubu.

Prezes: Cieśla Sławomir
Sekretarz: Kędzior Halina
Skarbnik: Tasarz Edward
Członkowie: Cieśla Danuta, Panek Elżbieta

Komisja rewizyjna:
Przewodniczący: Klimas Aleksandra
Sekretarz: Węzik Jolanta
Członkowie: Grudzka Wioletta

Klub to stowarzyszenie kultury sportowo-fizycznej, zajmuje się prowadzeniem sekcji sportowych, w zależności od swoich możliwości finansowych. Uczniowski Klub Sportowy liczy 48 członków.
UKS corocznie organizuje Mistrzostwa Załęczańskiego Parku Krajobrazowego w Biegach na Orientację rangi ogólnopolskiej, jak również od 2009 roku Gminną Dziecinadę (gry i zabaywy dla najmłodszych sportowców (klasy I-III). W klubie istnieje sekcja biegów na orientację, która odnosiła wielkie sukcesy na początku istnienia, wiele naszych zawodników uczestniczyło w OOM finałach wojewódzkich, Mistrzostwach Polski jak również zostało reprezentantami kadry wojewódzkiej, otrzymując klasy sportowe za bardzo dobre wyniki.

Zawody w Załęczu Małym                     Drużyna UKS Załęczak

Nasze sztafety                 Klasyfikacja generalna III miejsce